Zpátky nahoru..

PING PONG

ProtiTTsport.CZ

Ping Pong

PRAVIDLA PING PONGU

Hraje se speciálními raketami, dodávanými organizací WCPP (pro všechny stejné - účastníci jsou povinni hrát s těmito raketami). Tyto rakety jsou na kvalifikaci dodány organizátory (zůstávají na stolech). Hraje se s bílými míčky na dva vítězné sety do 15 bodů, na běžných stolech na stolní tenis, s normálními 40mm míčky. Při změně stran po setu hráči nechají rakety na straně stolu kde zakončili set (následující set už hrají "s raketou soupeře"). V případě rozhodující sady (stav 1-1 na sety v běžném zápase nebo 2-2 na sety ve finálovém zápase turnaje) se po dosažení 7. míčku "točí strany a mění pálky". Za stavu 14-14 se aplikuje pravidlo "náhlá smrt" - tedy vždy set končí 15. bodem.

Double - point pravidlo:
Každý hráč může jednou za zápas při svém podání vyhlásit tzv. double-point. Ten lze však využít nejpozději do svého 12. bodu v setu. Vyhraje-li vyzývající míček, získává dva body. Jinak soupeř získává bod. Podání však vždy zůstávají nedotknuta – podávající má vždy dvě podání. V ostatních případech (podání z ruky, skryté podání apod.) platí standardní pravidla stolního tenisu. 

Ze světových hráčů stolního tenisu hrají Ping Pong např. Appelgren, Chila, Tsuboi, Baggaley, Henzell, Shmyrev, Drinkhall aj. Z českých a slovenských známých tváří např. Tomáš Sadílek, František Kanta, Lubomír Pištěj, Antonín Gavlas, Peter Šereda, David Palkovský a jiní..


 Partneři: